top of page
  • Rafi Sirkis

שני יינות גוורצטרמינר של קבוצת ברקן לשבועות

הסיפור של ענבי גוורצטרמינר הוא מעניין. המשמעות של המילה גווירץ בגמנית היא "תבלינים". ואכן היין הזה מצטיין בטעמים עדינים של תבלינים. שטחי הגידול העיקריים שלו באירופה הם אלזס, גרמניה ואוסטריה. אבל משם הוא התפשט לאזורי גידול נוספים כמו המדינות קליפורניה וושינגטון במערב ארה"ב, אוסטרליה ודרום אפריקה.

כרמי הגוורצטרמינר בישראל נמצאים בגליל העליון, ברמת הגולן ובהרי ירושלים, בהם תנאי מזג האוויר הכי דומים לתנאים באלזס. הגפן הוא חזק ועמיד בפני קור. האשכולות הם בצבע זהב, וכך גם נראה היין בכוסות.

קבוצת ברקן ייצאה עם שתי גרסאות של בציר 2019 של היין הזה וממש מעניין להתרשם מההבדלים הדקים שבין שני היינות: שניהם משווקים בבקבוקים מאורכים, בצבע ירוק -זית, האופייניים ליינות לבנים משובחים. על שני הבקבוקים חתום היינן עידו לוינסון.


צילום: יח"צ

גוורצטרמינר כרם עלמה מסדרת Reserve Gold Edition, של ברקן.

  • גוורצטרמינר מסדרת FREE RUN , בציר 2019 , של סגל.

על הגוורצטרמינר 2019 של ברקן

הזהב מופיע הן בשם היין והן בתווית ובכוסית המתכת המכסה את הפקק. וזה מאוד מרשים. היין זכה במדליית זהב בתחרות החשובה 'BEST VALUE' לשנת 2020 במסגרתה הוכרז כ"גוורצטרמינר הטוב בישראל".

סדרת Reserve Gold Edition הינה מהדורת הזהב המיוחדת של סדרת רזרב. מהדורה זו, שהושקה בשנה שעברה וזכתה להצלחה גדולה, שברה שיאים והובילה את המותג להיות המותג הצומח ביותר בקטגוריית המחיר שלו.

היין עשוי מענבי גוורצטרמינר הגדלים במרום הגליל העליון בכרם עלמה. הכרם מניב כמות נמוכה של פרי איכותי המוביל ליין ארומתי ופירותי בעל מתיקות מעודנת. היין אקספרסיבי ומושך, בעל ארומות פרחוניות, כגון ורדים ופריחת הדרים, אליהם מתלוות ארומות פרי טרופי רענן כגון גויאבה וליצ'י. היין בעל מתיקות מעודנת ועם כל לגימה מפגין חמיצות רעננה וסיומת מתקתקה, אשר משאירה טעם של עוד.

על הגוורצטרמינר 2019 של סגל

יינות סדרה Free Run מופקים מהחלק המשובח ביותר ביין, המגיע מהמיצוי הראשוני הטהור והעדין של קליפות הענב, ללא לחץ מלאכותי של מכונות. עקב הסחיטה העדינה בלבד של הקליפות, לאחר התסיסה, מתקבל היין העסיסי ביותר ולו עושר טעמים, ארומות פרי ייחודיות ומבנה קטיפתי.

מקור הענבים של היין הזה בכרמי היקב בגליל העליון ובהרי ירושלים.

גוורצטרמינר מסדרת Free Run, בציר 2019 הינו יין ארומטי במיוחד, המציג עוצמות פרי טרופי כגון פסיפלורה וליצ'י, ריחות ורדים וטעמים המובילים לסיומת ארוכה, מתקתקה ופירותית.

אודות יקבי ברקן

יקב ברקן הוא היקב המעוטר ביותר בתחרויות יין בינלאומיות. ליקב יש כ- 400 מדליות בהן זכה לאורך השנים. ברקן הוא הכורם הגדול ביותר בארץ. ליקב יש מעל 10,000 דונם של כרמים הפרוסים ברחבי הארץ- ממצפה רמון בדרום ועד הגליל העליון בצפון. פריסת הכרמים הרחבה מאפשרת לו מצד אחד להגיע לחומר הגלם הטוב ביותר, ומצד שני לבחון את הטרואר הישראלי בצורה הטובה ביותר ולהתאים לכל זן את אזור הגידול המתאים ביותר.

אודות יקב סגל

יקב סגל הוקם בשנת 1787 והינו אחד היקבים הוותיקים בישראל. הוא יקב ישראלי, בעל מורשת ארוכת שנים והיסטוריה, המושתת על שורשיות וחיבור לטבע ולאדמה. על ערכים אלו בנויה שיטת העבודה וייצור היין של היקב עוד מימיו הראשונים. החל מהשלב הראשוני של גידול הגפנים, שבו היקב נותן כבוד לטרואר, ועד לשיטות הייצור של היין המבוססות על מינימום התערבות. שיטות עשייה אלו, הן שיטות עשייה מסורתיות וטבעיות המדגישות את טעמיו האמיתיים של הענב ואת הקשת הארומטית שלו. החזון של סגל הוא לשמור על האותנטיות המקסימלית של הענב.

הכשרויות של שני היינות:

מהדרין בהשגחת הרבנות האיזורית גזר, חוג חתם סופר בד"צ פתח תקווה, בד"צ בית יוסף ירושלים ובאישור הרבנות הראשית לישראל.

מחיר מומלץ לצרכן :

כרקן: 40 ₪

סגל: 60 ₪

אפשר להשיג

בחנויות היין וברשתות השיווק ברחבי הארץ

Comentarios


bottom of page