top of page
  • Rafi Sirkis

נחנך הסופר הגדול בישראל, של רשת סאלח דבאח ובניו, בדיר אל אסד

ביום שלישי, 4 מאי 2021, התחיל פסטיבל 'לילות רמדאן' של הרשת הקמעונאית המובילה בצפון ובבאר שבע – סאלח דבאח ובניו. פסטיבל 'לילות רמדאן' כולו חגיגת תרבות עם ממתקים וקינוחים מסורתיים, דוכני בשרים, קפה, תמרהינדי ועוד. בפסטיבל הושקעו כשלושה מיליון שקלים והוא נמשך שלושה ימים.

צילום: סלאח דבאח

אנחנו עם הפנים לחברה ולקהילה", אומר סאלח דבאח, מנכ"ל הרשת, "אנו ברשת רוצים לקרב בין כל המגזרים וכל הדתות ורואים ברמדאן הזדמנות מצוינת לקירוב לבבות וחיזוק הקהילה בצפון ובכלל. אחרי שנה של קורונה, של סגרים ובדידות, ברור לכולם, כי הקורונה לא מבדילה בין אנשים ובין דתות, חודש הרמדאן ידוע כחודש של קרבה ונתינה, ולכן זוהי זכות עבורנו להכיר לציבור הרחב קצת מהמסורות הנפלאות שיש לרמדאן להציע. רמדאן כרים "

הפסטיבל החל בטקס גזירת סרט בהשתתפות בכירים רבים בהם: ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, ח"כ לשעבר ולשעבר ראש המרכז לשלטון מקומי בישראל שלמה בוחבוט, ח"כ לשעבר זוהיר בהלול, מנכ"ל בית החולים רמב"ם ד"ר מיכאל הלברטל, ראש עיריית מעלות ארקדי פומרנץ ועוד רבים אחרים.


הסניף החדש הוקם בעלות של 40 מיליון שקל. הוא משתרע על כ- 9,000 מ"ר בנוסף ל-18,500 מ"ר לצרכי חניה ל-615 רכבים. הוא יהיה הסופר הגדול ביותר בצפון הארץ. הסופר מכיל 16 קופות שיעניקו שירות למאות קונים בו זמנית מדי יום. במקביל אליהן פועלות בסניף גם קופות חכמות (Check out) שיאפשרו ללקוחות לסרוק מוצרים ולשלם באופן עצמאי.

בתוך החנות

הגענו לדיר אל אסד זמן קצר לפני טקס גזירת הסרט וקיבלנו סיור פרטי בתוך החנות בהדרכתו של סלאח דבאח. החנות באמת ענקית. היא הייתה מקושטת בשלטי ברכה בעברית ובערבית. השלטים בעברית דיברו על שבועות שמח והשלטים בערבית אמרו "רמאדן כארים".

חוץ מהמוצרים הארוזים על המדפים היית מחלקת תבלינים גדולה, שהזכירה לנו את שוק התבלינים באיסטנבול. היה גם דוכן גדול של פירות מיובשים, ודוכן אחר של ממתקים.


איפטר במגרש החנייה שהפך לאולם אירועים

לאחר שקיעת השמש, טקס גזירת הסרט וברכה של קאדי בלבוש מסורתי – נפתח מתחם האוכל.


בשר:

בפינת המתחם היו עמדות לחלוקת בשר. גם בשר כבש עסיסי עשוי על האש. גם נתחי אסאדו עשויים היטב, שהוגשו עם רוטב טעים. ומי שרצה יכול היה לקבל נקניקיות.

הכל הוגש ברוחב יד, ללא הגבלה, והיה טעים מאוד.

וריח הבשר על האש משך את כולם לחלק זה של המתחם
ממתקים:

שורת דוכנים הציעה לאורחים את הממתקים הערביים המצוינים שהוצגו בצור אסטטית מאוד: על כל מגש של ממתק הקימו "פירמידה" כך שאפשר היה לראות מה יש בפנים.

והיה מבחר גדול: כנאפה, מיני בקלווה, קטאייף אגוזים וגבינה, כדורי בצק מטוגנים, טבולים בסירופ סוכר והיו גם תפוחי עץ מסוכרים על מקל.


קינוחי פירות:

ואחרי המתיקות הרבה של הממתקים שורה של דוכנים הציעה לאורחים שפע פירות חתוכים.

דוכני הפירות היו מקושטים באבטיחים ובדלעות מגולפים ביד אומן.


רוכלים בתלבושות מסורתיות:

ואחרי שהרעב נרגע אפשר היה להתפנות ולראות את מגישי התמרהינדי, שבמתקן שעל גבם היה המשקה וגם קרח, כדי לקרר אותו. והיו גם מגישי קפה, שהסתובבו עם קנקנים כסופים שהיה בתכם תא עם גחלים כדי לשמור את המשקה חם. והיה גם גבר לבוש בחצאית ענקית רקומה, שכאשר הוא הסתובב החצאית קיבלה צורה של פעמון.

Opmerkingen


bottom of page