top of page
  • Rafi Sirkis

יינות עולמיים כשרים בנמל תל אביב

עודכן: 19 בפבר׳ 2019

טועמים עולם - תערוכת היין הכשר השנתית של צור עולם של יין נערכה במתחם האירועים טראסק שבנמל תל אביב. האולם הגדול הפך לתערוכה בה השתתפו 40 יקבים ישראלים ובינלאומיים והוצגו 180 סוגי יינות. בכניסה לאולם קיבל כל אורח כוס יין, שאיתה הוא עבר מדוכן לדוכן, קיבל מעט יין, הסתכל, הריח, טעם מבלי לבלוע (זה היה קשה) ורוקן את שארית הדוגמית לדלי קטן שניצב על הדוכן. בין טעימה לטעימה קיבלה הכוס שטיפה קלה ביין ואז נמזג היין הבא.


לדברי המארגנים הגיעו אל האירוע כ- 1500 איש. כולם נהנו, טעמו ואפילו קצת השתכרו , כי כידוע "יין ישמח לבב אנוש". השנה לראשונה ביקרו באירוע ייננים מהעולם המייצרים ליין של יינות כשרים במיוחד לקהל היהודי והישראלי שנפגשו עם אלפי המבקרים ונתנו הסברים על היינות הכשרים המיוצרים על ידם. השנה נוספו עוד יקבים חשובים מחו"ל שהצטרפו לעשיית ליין של יין כשר, ההולך ותופס תאוצה ברחבי העולם.

אנחנו בחרנו לעבור ולטעום את יינות הצמרת שהגיעו מאזורי היין הנחשבים ביותר. התחלנו בצרפת, עברנו לאיטליה ולספרד וקינחנו ביינות מארצות הברית.


צרפת

שמפיין

יין הדגל מצרפת היה כמובן שמפנייה, מתוצרת הברונים אדמונד ובנימין רוטשילד.

אנחנו טעמנו משני הסוגים, והם כמובן היו מצויינים.

Champagne Barons De Rothschild RoseChampagne Barons De Rothschild Brut


בורדו

בבורדו נמצאים הכרמים המיוחסים, שלכל אחד מהם דירוג של איכות, ואת היינות שלהם הם יוצרים משילוב מדוייק של הזנים השונים הגדלים בכרמים שלהם.

מאזור סנט אמיליון בחרנו לטעום את היין "גרנד קרו" של יקב שאטו לאוויל פויפרה, שהיה כמובן מצויין.

Château Leoville Poyeferre,
מאזור מרגו טעמנו את התערובת שלהם המבוססת על קברנו סוביניון, מרלו ופטיו ורדו.

Chateau Lascombeפרובאנס

אחד היקבים הוותיקים בפרובאנס, שפועל מאז המאה ה-14 הוא רובין. כיום הוא מנוהל על ידי אישה, השומרת בקפדנות על מסורת גידול הגפנים של פרובאנס. טעמנו רוזה צונן ומרענן

Chateau Roubineאיטליה

את איטליה ייצג יקב ברטנורה. בדוכן שלהם הוצג מבחר של כתריסר יינות כשרים שכלל יינות שולחניים, יינות קינוח והגירסה האיטלקית של שמפנייה הנקראת פרוסקו.

Bartenuraספרד

את ספרד ייצג יקב אלווי, שהוקם על ידי אנה אלטה ומויזס כהן. הם הציגו מבחר מרשים של כתריסר יינות כשרים החל מיין הנקרא "אדר רזרבה" ועד שני סוגי סנגריה – לבנה ואדומה

Elvi Winesארצות הברית

מארצות הברית הגיעו היינות של יקב ברון הרצוג הנמצא בקליפורניה. המבחר הגדול שלהם הוצג בשלושה דוכנים

היינות שהוצגו לראשונה היו:

Herzog Lineage Cabernet Sauvignon

Herzog Lineage Pinot noir

Herzog Lineage Choreograph

Herzog Alefוליד היין היו גם דוכני אוכל של מיט & ווין מהרצליה, סקיילין מירושלים ורסטו מתל אביב. כולם כמובן כשרים.

`צור עולם של יין` הינה חברה ליבוא ויצוא יינות ומשקאות אלכוהוליים כשרים, לישראל וממנה מכ-40יקבים בארץ ובעולם ביניהם מצרפת, קליפורניה, איטליה, ספרד, פורטוגל, ארגנטינה, ניו זילנד ועוד. היינות מגוונים מאד הן מבחינת זני הענבים מהם מופקים היינות, הן מבחינת מקום ייצורם ותנאי ייצור הענבים והן מבחינת תהליך ייצור היין. נכון לשנת 2019 משווקים בחברת צור עולם של יין כ-180 סוגים שונים של יינות, ביניהם יינות רבים אשר זכו במדליות בינלאומיות ויינות של היקבים הנחשבים והיוקרתיים בעולם, שעברו תהליך הכשר מיוחד וביניהם Château Leoville Poyeferre, Château Giscours Margaux, Château Malartic-Lagravière, Barons E & B De Rothschild. בנוסף, משווקת החברה ליקרים ומשקאות אלכוהוליים ממיטב היצרנים בארץ ובחו״ל. בין המותגים השונים ניתן למצוא את המותגים Walders, herman Jensen, boondocks, levov ,bicerin, shmerling, sabra, shannon ועוד.

פרטים נוספים באתר צור עולם של יין: http://www.zurage.com

Comments


bottom of page