English


ארוחות פסח
לרכישת הספר
סרטונים ופרסומים 
מגזין רות סירקיס

ערוץ 10 מתעד את לידתו של הספר ארוחות חגיגיות


11 באוגוסט , 2013

יציאה לאור של ספר חדש של רות סירקיס הוא כנראה גם אירוע חדשותי. מחלקת החדשות של ערוץ 10 החליטה לתעד את תהליך הלידה ולשם כך נשלחו שלושה צוותי צילום לשלושה מוקדים רלבנטיים: מפעל הייצור, מטבחה של רות סירקיס וחנות ספרים שאליה מגיעים הספרים.


כתבה זאת נכתבת לפני שהכתבה החדשותית של ערוץ 10 עלתה לאויר, והיא מתארת את מה שצולם. מה שנשאר לאחר העריכה נראה בימים הקרובים, כשהכתבה תעלה לשידור.


מפעל הייצור של האחים מאירי


במפעל הזה עובר הספר מהעולם הדיגיטלי / וירטואלי של קבצי מחשב לספר שאפשר להחזיק ביד ולדפדף בו.


קדם דפוס


לכאן מגיעים הקבצים שנוצרו במחשבים של המחברת רות סירקיס, של הצלם דן לב, ושל הגרפיקאית נועה חפצדי. כאן מארגנים מחדש את הדפים על הגיליון שיודפס במכונות הגדולות. הדפים מסודרים כך שכאשר יקפלו את הגיליון הם יופיעו בספר בסדר הנכון.


כאן עומדת מכונה שמכינה את לוחות ההדפסה, שפעם קראו להם "גלופות" כי פעם היו שלבים שגולפו ביד. היום הכל נעשה אופן אוטומטי: לוחות אלומיניום מצופים בחומר רגיש לאור מוכנסים למכונה, עוברים הקרנה אופטית ופיתוח כימי ויוצאים מוכנים להתקנה במכונת הדפוס.


מכונות הדפוס


בקצה הרחוק של מכונת הדפוס נכנסים גיליונות נייר לבנים. יש במכונה שמונה תחנות הדפסה, וכל גיליון מודפס שמונה פעמים – ארבע מכל צד. תמונות הצבע היפות נוצרות מצירוף מדויק של נקודות זעירות בארבעה צבעי יסוד: שחור, אדום, כחול וצהוב. כל אחד מהצבעים מודפס בתחנה שלו, וכדי להדפיס תמונות צבע משני צידי הגיליון צריך לעבור, בדיוק רב, דרך שמונה תחנות הדפסה.


מהירות ההדפסה יכולה להיות עד 10,000 גיליונות בשעה. כדי להבטיח את איכות ההדפסה צריך לשלוף גיליונות לדוגמה ולבחון את הדיוק של מיקום הנקודות.הדפס, האחראי על תפעול מכונת הדפוס הדגים את תהליך השליפה והבדיקה של גיליונות מתוך המכונה.


מכונות הקיפול


את הגיליונות הגדולים שהודפסו צריך לקפל לקונטרסים של 16 עמודים. גם זו פעולה שחייבת להתבצע בדיוק רב, כדי שבדפדוף בספר התוכן של כל העמודים יעמוד באותו מקום. פעולת מכונת הקיפול הודגמה לצוות הצילום.


מכונת הכריכה


בספר החדש יש שישה קונטרסים. את הקונטרסים המקופלים אוספת המכונה משש תחנות שבכל אחת ערמה של אחד הקונטרסים. גם פעולת האיסוף נבדקת באופן אלקטרוני כדי לוודא שכל הקונטרסים נמצאים, ולמנוע את האפשרות שספר ייכרך כשקונטרס הפוך או חסר. חבילות של קונטרסים וכריכות של הספר נכנסות לחלק של ההדבקה ומהמכונה יוצאים ספרים מודבקים.


מכונת הגימור


מכונת הגימור חותכת את עודפי הנייר משלושת הצדדים של הספר. ואז מכינה חבילות של 10 ספרים מוכנים למשלוח לחנויות.


 


המטבח של רות סירקיס


כאן צילם צוות החדשות את רות סירקיס לשה בצק לחלה, מכינה סלט דלעת, מקשטת את מנת האנטיפסטי ברוטבי פסטו וטחינה גולמית, מוציאה את עוגת הדבש מהתבנית ועוד ועוד.


בשיחה עם הכתבת חן ליברמן ליד שולחן ערוך עם מנות מהספר עלו הנושאים של זמן הכתיבה של הספר, והתזמון הנכון ליציאתו לחנויות לפני החגים.


לאחר הצילום ישבו חברי הצוות לטעום מן המנות המלוחות וגם מן המנות המתוקות, ונוכחו שמדובר באוכל אמיתי מאוד וטעים מאוד...


 


החנות של סטימצקי בדיזינגוף סנטר בתל אביב


השלב האחרון בלידתו של ספר הוא העלייה על מדפי חנות הספרים. לשם כך הגיע צוות הצילום לאחת מחנויות הספרים היפות בארץ – החנות של סטימצקי בדיזינגוף סנטר. כאן תועד השלב החשוב הזה. חבילות הספרים הוצאו מארגז המשלוח, אריזת השרינק נקרעה והספרים קיבלו מקום מכובד על מדפי החנות.

לרכישת הספר הקליקו כאןכדי לראות מה הופיע בחדשות ערוץ 10 מכל החומר שצולם

הקליקו כאן

 

חזור


  חזור לדף ראשי
Copyright 2006 All rights reserved תקנון הרכישות באתר